Jak określić czy ból w klatce piersiowej jest potencjalnie potencjalnie groźny? Jak rozpoznać, że ktoś może mieć udar mózgu? Po odpowiedzi zapraszamy na Stadion Narodowy 27 maja…

…a konkretnie – od 11:00, do 20:00, na Piknik Naukowy Centrum Nauki Kopernik, do Strefy Zdrowia. Wstęp wolny. 

Inne pytania, na które będzie można uzyskać odpowiedzi dotyczą równie ważnych aspektów naszego zdrowia. Przykłady? Proszę bardzo!

 Czy operacje chirurgiczne bez rozległego urazu, to fantazja, czy dostępna rzeczywistość? Ablacja zaburzeń rytmu serca – co to właściwie jest i czego można po niej oczekiwać? Jakie są metody samokontroli cukrzycy? Jakie są wskazania do operacyjnego leczenia otyłości?

…i sporo innych.

Zapraszam w imieniu zespołu Warsaw Education Center, stoisko G14 “Rewolucje w medycynie”, w Strefie Zdrowia, w Galerii Stadionu

Mapę Pikniku można znaleźć tutaj i spis pokazów można znaleźć tutaj:

https://static.prsa.pl/fdf78636-5c45-405b-9afd-88d76ae6a1fb.pdf

Rękoczyn Heimlicha – w „Dniu świstaka” nie wszystko było fikcją.

Rękoczyn Heimlicha – polega gwałtownym zwiększeniu ciśnienia w klatce piersiowej, o zwrocie siły skierowanym ku wylotowi dróg oddechowych. Został wymyślony jako doraźny zabieg ratunkowy dla ofiar zadławienia, czyli dostania się do dróg oddechowych ciała obcego na tyle dużego, że spowodowało całkowite, lub prawie całkowite ich zamknięcie. Skomplikowane? Nie! Wystarczy spojrzeć na fragment filmu „Dzień świstaka” (na tym fragmencie jest to czas 2:16), gdy główny bohater ratuje mężczyznę w restauracji działając według książkowych zasad. Trochę więcej szczegółów znajdziecie w tym wpisie bloga „Medycyna i okolice”. Warto pamiętać o rękoczynie Heimlicha, który nie jest jedyną techniką stosowaną w takich przypadkach, ale może być bardzo przydatny.

Postępowanie z osobą nieprzytomną – bezpieczne ułożenie

Krótki komiks na ten temat znajdziecie Państwo tutaj: https://medycyna-iokolice.blog/?p=183 – we wpisie mojego bloga „Medycyna i okolice”.

Verified by MonsterInsights